Poliüretan Epoksi Zemin Kaplama - Profesyonel Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

Zemin kaplama uygulamaları hem zeminlerin daha estetik bir görünüme sahip olmaları hem de zeminlere farklı özelliklerin kazandırılabilmesi için tercih edilmektedir. Zeminlere kazandırılmak istenilen niteliklere göre çeşitli zemin kaplama uygulamaları mevcuttur. Poliüretan epoksi zemin kaplama da bu uygulamalar arasında yer almaktadır. Poliüretan, organik zincirlerden oluşan bir polimer türüdür. Kullanım alanlarına sağlamış olduğu yararlar, bu zemin kaplama yönteminin giderek daha yaygın hale gelmesine neden olmaktadır.

Poliüretan epoksi zemin kaplama uygulamasının sağladığı yararlardan bazılarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Ses Yalıtımı: Poliüretan epoksi zemin kaplamaların en belirgin özellikleri arasında, ses yalıtımı sağlaması ilk sırada yer almaktadır. Bu malzemenin zeminlerde kullanılması, katlar arasındaki ses geçişlerinin minimum düzeye inmesini sağlamaktadır.
  • Kolay Kirlenmez: Poliüretan epoksi zemin kaplamalar, kir tutmamalarıyla da ön plana çıkmaktadır. Tozlar ve diğer kirleticilerin barınmasını engelleyen bu kaplama, kirlenme durumunda da kolayca temizlenebilmektedir. Kir ya da leke oluşturucu maddeler, hiçbir zaman bu kaplamaya nüfuz edememekte ve dokusunu bozamamaktadır.
  • Aşınmaya Karşı Dirençli: Poliüretan epoksi zemin kaplamalar, aşınma yaratıcı durumlara karşı da son derece dirençlidir. En ağır şartlar altında bile bu kaplama türü bir kez uygulandıktan sonra uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir.
  • Estetik Görünüm: Poliüretan epoksi zemin kaplama uygulamaları, işlevsel özelliklerinin yanı sıra görünüm estetikliği ile de tercih sebebidir. Farklı renklerde uygulanabilen ve hem parlak hem de pürüzsüz bir yüzey sağlayan bu poliüretan kaplamalar, kullanım alanlarına farklı bir hava katmaktadır.
  • Kaymaz: Poliüretan epoksi zemin kaplamalar, kaymaz yapıda olmaları nedeniyle oldukça güvenlidir. Kayganlaştırıcı sıvı maddeler ile temas etmedikleri sürece bu zeminlerde kayma yaşanması neredeyse olanaksızdır.

Poliüretan Epoksi Zemin Kaplama Nerelerde Uygulanır?

Bahsedilen yararları, poliüretan epoksi zemin kaplama uygulamasının her geçen gün daha yaygın hale gelmesine neden olmaktadır. Önceleri yalnızca endüstriyel alanlarda ya da iş yerlerinde tercih edilen bu kaplama uygulaması, günümüzde evler de dahil çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Ancak yine de halen daha en yaygın görüldüğü yerler arasında fabrikalar, üretim atölyeleri ve depolar ilk sırada yer almaktadır. Basınca ya da kimyasallara karşı dirençli olması, kaymaması ve uzun ömürlü olması endüstriyel alanlarda bu malzemenin kullanımının ana nedenidir. Garajlar, depolar ve otoparklar da poliüretan kaplamalara sıklıkla rastlanan alanlar arasındadır. Ayrıca bazı hastanelerde ve kamu kurumlarında da temizliğinin kolay olması ve daha hijyenik olması dolayısıyla bu kaplamadan yararlanılmaktadır. Uçak bakım atölyelerinde ve hangarlarda da poliüretan epoksi kaplama kullanılmaktadır. Sessiz bir malzeme olmasından dolayı okullarda ve kütüphanelerde de epoksi kaplamalara başvurulmaktadır. Özellikle son dönemlerde ofislerde ve evlerin bazı bölümlerinde de epoksi zemin kaplama kullanıldığı görülmektedir.

Poliüretan Epoksi Zemin Kaplama İçin RS Epoksi

Poliüretan epoksi zemin kaplama uygulamasının bahsedilen yararlarını tam olarak görebilmek için, uygulamanın kaliteli malzeme ile doğru şekilde yapılması büyük önem taşımaktadır. Her ne kadar bu konuda hizmet veren çok sayıda firma bulabilmek mümkün olsa da her firmanın aynı ölçüde kaliteli hizmet sunduğundan söz edebilme olanağı yoktur. RS Epoksi markası, bu doğrultuda ön plana çıkan markalar arasında yer almaktadır. 2003 yılından beri epoksi konusunda kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetler sunan RS Epoksi, müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı ile istenilen alanlarda kaliteli epoksi uygulamaları yapmaktadır. Deneyimli kadrosu, yüksek kaliteli işçiliği ve kullanmış olduğu üst düzey malzemeler ile epoksi kaplama konusunda profesyonel hizmet sunan RS Epoksi, iç mekanlar için işlevsel ve estetik zemin çalışmaları yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.