Epoksi Zemin Kaplama Fiyat - Eylül 13, 2021

Epoksi zemin kaplama fiyat konusunda kesin bir fiyat verebilmek oldukça zordur. Epoksi zemin kaplama uygulamalarına duyulan gereksinimin artması, bu konuda hizmet veren firmaların sayısında da artışa neden olmuştur. Firma sayısındaki bu fazlalık da fiyatlara yansımaktadır. Kaplama yapılacak alanın genişliği, zemin kaplamada kullanılacak olan malzemenin kalitesi, firmanın işçilik ücretleri konusunda izlemiş olduğu politika ve yapılacak uygulamanın zorluğu fiyatların belirlenmesi hususunda etkili olan faktörlerdendir. Detaylı bir araştırma yapıldığı zaman her bütçeye uygun epoksi zemin kaplama fiyat teklifi bulabilmek mümkündür. Ancak evlere ya da işyerlerine epoksi zemin kaplama yaptırılacağı zaman doğrudan fiyata odaklanmak doğru değildir. Zira yalnızca fiyatına odaklanılarak epoksi kaplama hizmetinin alınması, uygulamada hataların meydana gelmesine ya da yapılan uygulamadan istenilen verimin alınamamasına neden olabilmektedir. Ayrıca düşük bütçeli epoksi uygulamalarında malzeme kalitesi de genellikle düşüktür. Bu durum da kaplama ömrünün kısa olmasına yol açmaktadır. Epoksi zemin kaplamalarda ilk maliyete değil, uzun vadeli maliyete odaklanmak daha doğrudur. Zira bu kaplama türünün kullanım ömrü oldukça uzundur. Diğer kaplama türlerinde olduğu gibi bakım ya da değişim gerektirmemesi, epoksi zemin kaplamanın uzun vadede daha uygun maliyete tekabül etmesine neden olmaktadır.

Önceleri yalnızca zeminlerin pürüzsüz bir hale getirilmesi ve ısı yalıtımının sağlanması için başvurulan zemin kaplama yöntemleri, günümüzde estetik değerlerin de işin içine girmesiyle birlikte farklı bir boyut kazanmıştır. Zemin kaplamanın esas amaçlarını yerine getiren ancak aynı zamanda estetik bir görünüm sunan zemin kaplama uygulamalarına duyulan gereksinim önemli ölçüde artmıştır. Epoksi zemin kaplama uygulamaları da bu doğrultuda ortaya çıkmıştır. Kimyasal bir reçine olan epoksi kaplamalar zeminlerin direncini arttırmakta, ses ve ısı yalıtımı sağlamakta, zemin temizliğinin kolayca yapılabilmesine olanak sağlamakta, daha hijyenik ortamlar sunmaktadır. Bununla birlikte kullanıldığı ortamlara estetik bakımdan da büyük katkı sağlamaktadır. Daha parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olan epoksi zemin kaplamalar, aynı zamanda üç boyutlu olarak uygulanabilmekte ve istenilen desenlerin ya da resimlerin zemine aktarılmasına olanak tanımaktadır. Sahip olduğu bu özellikler, epoksi zemin kaplamaların her geçen gün daha fazla kişi tarafından keşfedilmesini ve tercih edilmesini sağlamaktadır.

Epoksi Zemin Kaplamanın Kullanım Ömrü

Epoksi zemin kaplama fiyat kadar önemli olan bir diğer nokta da bu uygulamanın kullanım ömrüdür. Daha önce de belirtilmiş olduğu gibi epoksi zemin kaplama uygulamalarının ömrü oldukça uzundur. Ancak bunun için uygulamanın kaliteli malzemeler ve deneyimli bir ekip tarafından yapılması gereklidir. Zeminde gerekli olan hazırlıklar doğru yapıldıktan sonra uygulanacak epoksi zemin kaplama, 5 ila 20 yıl arasında kullanılabilmektedir. Bu kullanım ömrünün belirlenmesini sağlayan temel etken, yapılacak kaplamanın kalınlığıdır. Kalın epoksi zemin kaplamalar, bir kez yapıldıktan sonra 20 yıl kadar kullanılabilmektedir. Diğer zemin kaplama yöntemleri ile kıyaslandığı zaman, bu oldukça uzun bir süredir. Bu yüzden de bütçenin elverdiği oranda kalın zemin kaplama kullanılması tavsiye edilmektedir.

En Uygun Epoksi Zemin Kaplama Fiyatıyla RS Epoksi

Epoksi zemin kaplama hizmeti sunan firmalar arasında RS Epoksi, kaliteli uygulamaları düşük maliyet ile sunmasından dolayı ön plana çıkmaktadır. 2003 yılında faaliyetlerine başlayan ve bu tarihten beri epoksi kaplama noktasında pek çok bireysel ve kurumsal müşterisine hizmet sunan RS Epoksi, müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Kendi imal etmiş olduğu epoksi kaplama malzemesini, deneyimli ve özverili ekibi ile istenilen zeminlere uygulayan bu firma, kaliteyi uygun fiyata almak isteyenler için büyük bir potansiyele sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.