Endüstriyel Zemin Kaplama Fiyatları - Profesyonel Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

Zemin kaplama uygulamalarına duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır. Zeminlere istenilen özelliklerin kazandırılmasını sağlayan ve daha işlevsel hale getiren endüstriyel zemin kaplama uygulamalarının pek çok türü bulunmaktadır. Kullanım amacına ve kullanım alanına göre farklılık gösteren endüstriyel zemin kaplama uygulamalarının fiyatlarına dair kesin bir rakamdan söz edebilmek ise olanaksızdır. Zira endüstriyel kaplama uygulamalarının fiyatlarının belirlenmesinde etkili olan pek çok unsur bulunmaktadır.

Her şeyden önce hangi zemin kaplama yönteminin kullanılacağı belirlenmelidir. Daha önce de ifade edildiği gibi, bu amaçla kullanılan pek çok kaplama yöntemi bulunmaktadır ve her yöntemin fiyatı da değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte uygulamada kullanılacak malzemenin kalitesi de fiyatların belirlenmesi noktasında önemli bir yere sahiptir. Yüksek kaliteli zemin kaplama malzemesi kullanılarak yapılan uygulamaların maliyetleri de doğal olarak yüksek olacaktır. Ancak bu noktadaki fiyat fazlalığı, yapılacak kaplamanın uzun yıllar kullanılmasından dolayı kolaylıkla amorti edilebilmektedir.

Endüstriyel zemin kaplama uygulamalarında kullanılan malzemelerin önemli bir kısmı ithal hammaddelerden üretilmektedir. Hal böyle olunca döviz kurlarındaki hareketlilikler de bu uygulamaların fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Ayrıca kaplama hizmeti sunacak olan firmanın kalitesi, deneyimi ve bilinirliği de bu noktada büyük bir paya sahiptir.

Endüstriyel Zemin Kaplama Çeşitleri

Endüstriyel alanlar için tasarlanmış olan zemin kaplama uygulamalarını pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu kaplama türlerinden en yaygın olanları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Epoksi Zemin Kaplama: Zeminlere sağlamış olduğu işlevsel özelliklerinden dolayı son yıllarda en sık tercih edilen zemin kaplama uygulamalarından biri olan epoksi zemin kaplama uygulaması hem evlerde hem de endüstriyel alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uzun ömürlü olması, zemin direncini arttırması, hijyenik yapısı, kolay temizlenebilmesi ve daha pek çok özelliği dolayısıyla endüstriyel zemin kaplama uygulamaları arasında ayrıcalıklı bir yer tutan bu uygulamanın da kendi içerisinde farklı türleri mevcuttur. Kaplama yapılacak olan endüstriyel alanın niteliklerine göre bir seçim yapılması ve deneyimli bir ekip tarafından uygulamanın gerçekleştirilmesi halinde uzun yıllar boyunca kullanılabilmesi mümkün olan bir uygulamadır.
  • PVC Zemin Kaplama: Endüstriyel alanlarda en sık tercih edilen zemin kaplama uygulamaları arasında PVC kaplamalar da ayrıcalıklı bir yer tutmaktadır. Epoksi kaplamalarda olduğu gibi kolayca temizlenebilen, yanmayı geciktiren ve içerisinde mikrop ya da bakteri oluşumuna izin vermeyen PVC kaplamalar da doğru uygulama ile ömür boyu kullanılabilecek yöntemler arasındadır.
  • Parlak Beton Kaplama: Beton denildiği zaman akla sert ve kısa sürede dökülmeye başlayan yüzeyler gelse de parlak zemin kaplama yüzeyler gelişmiş bir teknoloji ile üretilmekte ve uygulanmaktadır. Endüstriyel alanlarda son yıllarda vazgeçilmez bir hale gelmiş olan bu uygulama, ağır makinelerin çalıştığı alanlar için özellikle daha uygundur.

Zemin Kaplama RS Epoksi’de!

Endüstriyel zemin kaplama uygulamaları için hizmet alınabilecek firmaların sayısı oldukça fazladır. Özellikle son yıllarda bu tür kaplamalara duyulan ilginin artması ile birlikte, bu alanda hizmet veren firmaların sayısında da gözle görülür bir artış yaşanmıştır. Ancak her firmanın aynı düzeyde kaliteli ürün ve hizmet sunduğundan söz etmek oldukça zordur. Bu yüzden de firma seçiminde son derece hassas olunması gerekmektedir. 2003 yılından beri epoksi zemin kaplama uygulamaları başta olmak üzere hem endüstriyel hem de gündelik yaşam alanları için ürün ve hizmetler sunan RS Epoksi bu alanda faaliyet gösteren en önemli firmalar arasında yer almaktadır. Deneyimli ekibi ve kaliteli malzemeleri ile istenilen alanlarda kısa sürede zemin kaplama uygulaması yapabilen RS Epoksi ile zemin kaplama sorunu kolayca çözülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.