Zemin Kaplama Çeşitleri - Profesyonel Epoksi Zemin Kaplama Uygulamaları

Ev, iş yeri, depo, fabrika, sağlık tesisi ve daha pek çok alanda zeminlere istenilen özelliklerin kazandırılabilmesi için zemin kaplama uygulamalarından yararlanılır. Son yıllarda giderek daha yaygın hale gelen zemin kaplamaların farklı çeşitleri bulunur. Epoksi zemin kaplama uygulamaları ile PVC zemin kaplama uygulamaları bu noktada en sık başvurulan yöntemler arasında yer alır. Her iki yöntemin de kendine göre avantajları ve dezavantajları bulunur.

Epoksi zemin kaplamalar, kimyasal reçineden elde edilir. Uygulaması son derece kolay olan bu malzeme, zeminlerde istenilen özelliklerin kolayca sağlanmasının yanı sıra estetik bir görünüm de sunar. Epoksi zemin kaplamanın avantajlarından bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Asit ve diğer aşındırıcı malzemelere karşı direnç sağlar
 • Kolay temizlenir
 • Zeminlerin kaymaz özellik kazanmasına olanak tanır
 • Anti bakteriyel malzemeden imal edildikleri için zeminlerde virüs ve bakterilerin yerleşmesine izin vermez
 • Kaliteli malzeme kullanılarak yapılan uygulamalar, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir
 • Zeminlere uygulanması için birkaç günlük süre yeterli olur
 • Kullanım ömrü ile birlikte düşünüldüğü zaman, uzun vadede en ekonomik zemin kaplama uygulaması olarak kabul edilir.

PVC zemin kaplamalar da epoksi uygulamalarının yapılabildiği hemen hemen tüm alanlarda kullanılabilen zemin kaplama uygulamaları arasında yer alır. Bu yöntemin de kendine has çeşitli özellikleri mevcut. PVC zemin kaplamaların özellikleri de şu şekilde sıralanabilir:

 • Pas ve yağ karşısında yüksek dayanıklılık sağlar, özellikle korozyon riski yüksek olan alanlar için tercih edilebilir
 • Hem ilk uygulama maliyeti hem de uzun vadeli maliyeti oldukça uygundur
 • Su geçirmez
 • Renk seçenekleri fazladır
 • Ateşe karşı dayanıklıdır ve kolay yanmaz
 • Ses yalıtımı sağlar

Görüldüğü gibi her zemin kaplama uygulaması farklı özelliklere sahip. Bunun için öncelikle zeminlere kazandırılmak istenilen özelliklerin tespit edilmesi, daha sonra bu gereksinimleri karşılama potansiyeli taşıyan malzemenin tercih edilmesi önerilir.

Zemin Kaplama Fiyatları

Zemin kaplama uygulamalarının fiyatlarına dair kesin rakamlardan söz edebilmek olanaksız. Çünkü bu konuda belirleyici olan birden fazla etken mevcut. Hangi kaplama yönteminin kullanılacağı, seçilen malzemenin kalite düzeyi, uygulamayı yapacak firmanın kazanç beklentileri, işçilik maliyetleri, kaplama yapılacak alanın genişliği ve zemin biçimi, alınacak ürün miktarı gibi etkenler bu noktada ilk akla gelenlerdir. Tüm bu etkenlerin bir arada düşünülmesi ve buna göre fiyat belirlemesi yapılması gerekir. Bu konuda ürün ve hizmet satın almadan önce detaylı bir araştırma yapılması tavsiye edilir. Günümüzde zemin kaplama hizmeti veren firmalara internet üzerinden erişim sağlayabilmek mümkün. Bu olanaktan yararlanarak farklı firmaların ürün ve hizmetlerine dair detaylı bilgi alınabilir ya da yapılacak işin niteliği anlatılarak fiyat teklifi talebinde bulunulabilir. Ancak zeminler için kaplama yaptırılacağı zaman fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması önerilir. Yalnızca fiyatına göre ürün ve hizmet seçimi yapmak, kaplamanın kalitesiz olmasına ve beklenen yararları sağlayamamasına yol açabilir.

Zemin Kaplama RS Epoksi’de!

Zemin kaplama malzemeleri alınırken firma seçimi son derece önemli. Günümüzde zemin kaplama malzemelerinin üretim ve satışını yapan, ayrıca bu ürünlerin uygulanması hizmetlerini de sağlayan pek çok firma mevcut. Ancak her firmanın aynı kalitede hizmet vermesi mümkün olmadığı için, firma seçiminde dikkatli olunması son derece önemli. RS Epoksi bu noktada tercih edilebilecek öncü markalar arasında. Kurulduğu ilk günden beri epoksi kaplama ürünleri ve müşteri memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı ile faaliyet gösteren RS Epoksi, her türlü zemin için en iyi olanakları sağlıyor. Üstelik deneyimli kadrosu ile kısa sürede en iyi uygulamanın yapılabilmesini de mümkün kılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir