EPOKSİ BOYADA EN İYİ FİYAT 20 KG KOVA 1350 TL

Son yıllarda giderek daha popüler hale gelen epoksi boya zemin kaplama başta olmak üzere çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Esasında kimyasal reçineden oluşan epoksi boyalar, sağlık açısından herhangi bir risk barındırmamaktadır. Epoksi boyanın popülerliğinin artmasının temelinde, bu maddenin kullanıldığı alanlara kattığı avantajlar yatmaktadır. Her şeyden önce epoksi boya zemine daha parlak bir görünüm kazandırmaktadır. Bu yönüyle de işyerleri için oldukça uygundur. Zor kirlenen ve kolay temizlenebilen yapısı da epoksi boyanın öne çıkan özellikleri arasındadır. Epoksi boyanın en büyük avantajlarından biri de zemin mukavemetini arttırmasıdır. Özellikle zemin basıncının ve aşınma riskinin yüksek olduğu alanlarda epoksi boya kullanımı ile basıncın dağıtılması sağlanmaktadır.

Epoksi boyaların uygulanması kolaydır. Yüksek dayanıklı bir madde olmasından dolayı, bir kz uygulandıktan sonra uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesi mümkündür. Epoksi boyalar aşınmaya ya da yıpranmaya karşı dirençlidir. Sızdırmaz bir ürün olmasından dolayı kat aralarında sızıntıyı engellemek amacıyla da kullanımı mevcuttur. Uygulanması oldukça kolay olan epoksi boyalar, zemin kaplamanın yanı sıra mekanlara farklılık katmak ve dekorasyonda yenilik yaratmak amacıyla da kullanılmaktadır. Epoksi boyalardan istenilen yararların sağlanabilmesi adına, uygulayanların uzman olmasına dikkat edilmelidir. Her ne kadar kullanışlı bir ürün olsa da hatalı uygulamalar ile epoksi boyalardan memnun kalmamak gibi durumlarla da karşılaşılmaktadır.

Epoksi Boya Fiyatları

Epoksi boya fiyatları hususunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Zira günümüzde çeşitli markalar tarafından üretilen ve piyasaya sürülen çok sayıda epoksi boya çeşidi mevcuttur. Bu durum da fiyatlarda bir çeşitlilik olmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte alınacak boya miktarı ve ürün içerikleri de fiyatın belirlenmesinde etkileyicidir. Ancak epoksi boya alırken fiyattan daha çok kaliteye odaklanılması gereklidir. Alınan üründen istenilen performansın sağlanabilmesi için kaliteli ürün kullanımı büyük önem taşımaktadır. Epoksi boya işleminin bir kez yapılacak ve uzun yıllar kullanılacak olması göz önünde bulundurulmalı ve bu noktada maliyetten kaçılmamalıdır. Kalitesiz boya kullanımı, uzun vadede yeniden boyama ihtiyacının doğmasına ve dolayısıyla daha yüksek maliyetlerin ortaya çıkmasına yol açabilmektedir.